Vlastnosti vlny merino

 

Vedeli ste, že vlna ovce Merino nikdy neprestáva rásť?
Ovce merino by sa mali strihať najmenej raz ročne, inak by mohli skončiť ako ovce nižšie (shrek the sheep), ktoré sa neostrihali už 6 rokov:

 

 

Skutočnosť, že vlna ovce merino neprestáva rásť, je pre nás v Bobuxe veľmi vhodná - vieme, aký dokonalý je tento materiál!
Skutočnosť, že vlna ovce merino neprestáva rásť, je pre nás v Bobuxe veľmi vhodná - vieme, aký dokonalý je tento materiál!

Tu je 5 dôvodov, prečo je vlna z ovce Merino skvelým materiálom:

 

 1. Termoaktivita
  Južné Alpy Nového Zélandu sú miestom extrémnych teplôt - horúce letá a chladné zimy.
  Zložité podmienky však nebránia paseniu oviec Merino, ktoré si vytvorili jedinečnú štruktúru vlákien, ktorá vytvára prirodzenú ochranu pred chladom aj teplom.
  Vlákna vlny z oviec merino sú aktívne - to znamená, že reagujú na zmeny telesnej teploty a udržiavajú pohodlie.
  V chladných poveternostných podmienkach, ktoré môžu spôsobiť ochladenie nôh vášho dieťaťa, si vlna z oviec merino udrží teplo a zabráni tak ochladeniu nôh.
  Keď sa nožička vášho dieťaťa začne zahrievať, napríklad pri hraní, vlna z oviec merino uvoľní teplo, ktoré zabráni nadmernému poteniu nožičky.   
 2. Odolnosť proti vlhkosti
  WVlna z oviec merino dokáže absorbovať veľké množstvo vlhkosti (až 35% vlastnej hmotnosti) a stále má svoje termoaktívne vlastnosti.
  Čo je perfektné pre detskú obuv (detské nohy sa potia viac ako nohy dospelých).

   
 3. Statickosť baktérií
  Ak niekedy budete mať príležitosť stretnúť ovečku merino, vyskúšajte jej vôňu – úžasnú vôňu, keďže tieto ovce nezapáchajú.
  Je to preto, že merino vlna má vlastnosť staticity baktérii, čo znamená, že na jej vláknach nerastú baktérie, preto zostáva dlho čistá a neabsorbuje cudzie pachy.
  Detské chodidlá sa spravidla veľmi potia, často po určitom čase ich obuv nepríjemne zapácha - je to spôsobené množením baktérií v teplom a vlhkom prostredí topánky.
  Vlny z oviec merino funguje v tomto prípade perfektne.

   
 4. Účinnosť
  Silné, nepríjemné zimné ponožky pomohli v zime udržať nohy v teple - tie časy sú už našťastie preč.
  Stosunek ciepła do wagi dla wełny merynosa jest imponujący - mówiąc wprost, nie Pomer tepla k hmotnosti vlny z oviec merino je pôsobivý - zjednodušene povedané, na správnu izoláciu nepotrebujete silnú vrstvu vlny.
  Podšívka z vlny z oviec merino našich topánok je taká hrubá, že na jednej strane sú topánky ľahké a pohodlné a na druhej strane plne využívame pozoruhodné vlastnosti tohto materiálu.   
 5. Mäkkosť
  Stereotyp hryzúcej vlny zakorenený v našich hlavách by sa nemal vzťahovať na vlnu z oviec merino.
  Materiály vyrobené z tejto vlny sú mäkké a príjemné na dotyk - je to tak preto, lebo vlákna tejto vlny sú oveľa tenšie ako z iných druhov oviec.
  Používa sa dokonca aj na výrobu spodnej bielizne a samozrejme super pohodlnej detskej obuvi.
  Vlna z oviec merino, ktorá bola vyvinutá a testovaná prírodou, je skutočným materiálom 21. storočia.
  Aj keď takéto vyhlásenie môže byť prekvapujúce, pre dizajnérov v spoločnosti Bobux je ich posadnutosť týmto prírodným zázračným vláknom úplne oprávnená.

PROVECT je jediným distributorem v České republice

PROVECT sp. z o.o.   |   Ul. Gajowa 1   |   43-100 Tychy   |   Poland

O nákupech
Popup Twisto Popup Twisto