Detské nožičky

V čo veríme:
Chceme, aby deti rástli a vyvíjali sa zdravo, sme presvedčení, že nohy sú základom tohto vývoja.

Počas prvých siedmich rokov života sa nohy dieťaťa nesmierne menia. Počas tohto najdôležitejšieho obdobia, by chodidlá nemali byť obmedzované.

Najlepšie pre naše deti je nechať ich plaziť sa, chodiť a behať naboso (samozrejme všade, kde je to možné, napr. doma, v pieskovisku alebo na bezpečnej tráve) - vďaka tomu posilňujú svaly, šľachy a kosti nohy prirodzeným a zdravým spôsobom. Dieťa sa učí udržiavať rovnováhu, získava koordináciu a učí sa udržiavať správne držanie tela.

Detské chodidlá sa veľmi líšia od chodidiel dospelých - sú širšie pri prstoch nôh, užšie pri päte a vnútorná klenba je vyplnená tukovým tkanivom.

Od narodenia do približne 7. roku života prechádza detská noha množstvom zmien. Tukové tkanivo vnútorného oblúka zmizne, kosti sa formujú a tvrdnú a svaly sa spevňujú (zaujímavé je, že 26 kostí nohy a 36 kĺbov medzi nimi je úplne vytvorených až vo veku 13 rokov).


 
Mladé chodidlá sú na začiatku veľmi mäkké a elastické, preto, aby sa zdravo a prirodzene vyvíjali, vyžadujú obuv, ktorá poskytuje veľkú pružnosť a prirodzenú pohyblivosť - podobne ako u bosých nôh.
Obtiahnuté ponožky, pevné podrážky a tvrdé materiály bránia správnemu vývoju detskej nohy, čo môže viesť k plochým nohám, deformáciám chodidla a chybám v držaní tela.

Noha má viac ako 200 000 nervových zakončení, čo je najvyššia hustota na celom tele.

70% informácií o pohybe ľudského tela prichádza do mozgu z nervov v chodidlách - takže čím lepšie vaše dieťa cíti zem, tým lepšie sú podmienky pre správne držanie jeho tela, udržiavanie rovnováhy a správnej polohy.

Mäkké topánky s tenkou podrážkou poskytujú dobrý pocit zo zeme a umožňujú mozgu dieťaťa rozvíjať vhodnú organizáciu a interpretáciu zmyslových vnemov vychádzajúcich z nôh.

Deti sa narodia s mäkkými kosťami, ktoré časom tvrdnú.

Pamätáte si na príbeh násilného zmenšovania nôh v Číne? Je to ten najextrémnejší prípad ukazujúci, aké pružné sú detské nožičky. Obúvanie úzkych, zle vykrojených topánok a pevných ponožiek pre deti má podobný efekt, pretože neprirodzeným spôsobom formuje chodidlo.

Problémy s chodidlami sa môžu časom rozšíriť do ďalších častí tela - členkov, kolien, bedier a chrbtice.

Pohyb a cvičenie sú kľúčové pre rozvoj silných a dobre tvarovaných svalov. Vaše dieťa by malo cvičiť svaly chodidla tak, že ich bude prirodzene ohýbať, krútiť, ohýbať. Takáto pohyblivosť je zabezpečená bosou nohou, preto sa deťom chodenie naboso odporúča.

Pri výbere obuvi pre vaše dieťa venujte pozornosť tomu, či obuv neobmedzuje pohyblivosť chodidla (napr. spevnením členku alebo použitím tuhej podrážky).

Mnoho rodičov sa obáva, že chodidlám ich detí pri chôdzi naboso prechladnú.

V tejto veci by ste nemali byť prehnane starostlivý, ak to nie je nevyhnutné, nech Vaše deti nenosia ponožky alebo topánky.

V praxi to znamená, že v neobtiahnutej nohe môže voľne prúdiť krv, ktorá dodáva nohe prirodzené teplo.

Detské nohy sa potia dvakrát viac ako nohy dospelých, preto je dôležité nechať nohy dýchať.

Koža je prírodný materiál, ktorý umožňuje priechod vzduchu a umožňuje nohe dýchať.

Kvalitná prírodná koža je mäkká, pracuje s nohou, nohy sa v nej neparia.

Keď obuv stláča prsty na nohách takým spôsobom, že prsty na nohách sa nedajú prirodzene roztiahnuť a pracovať pri chôdzi, dieťa začne kvôli stabilite udržiavať chodidlo na vonkajšom okraji chodidla. Dieťa sa potom naučí chodiť tak, že namiesto prstov na nohách odtlačí oblúk od nôh, čo má za následok ploché nohy.

Aby ste sa vyhli plochým chodidlám dieťaťa, mali by nosiť obuv, ktorá ich neobmedzuje.

Detská pokožka je tenká a citlivá - je dôležité, aby materiály, z ktorých je vyrobená detská obuv, neobsahovali škodlivé alebo dráždivé látky, ktoré by mohli preniknúť do ich tiel.

 

Kontakt

 

Bobux

Distribútor

Provect
ul. Gajowa 1
43-100 Tychy, PoľskoKontaktný formulár

Webová stránka používa súbory cookies na poskytovanie služieb v súlade s

Popup Twisto Popup Twisto